УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

Зробімо Запоріжжя не лише промисловим, а й екологічно чистим центром України!

«Так, надзвичайно турбує ситуація, яка склалася на території Запорізької області. З давніх часів південь країни вважався найбагатшим ресурсом життєво-необхідних речей для громадян України: родючі чорноземи, багаті на живність ріки, цілющі властивості Азовського моря та його лиманів, велика кількість виноградників, процвітаюче сільське господарство, потужна промисловість», - зазначає Сергій Орєхов.

Сьогодні кожен мешканець Запоріжжя є очевидцем смогу над містом, щодня відчуває сморід, який проникає навіть у квартири. Запорізька область є однією з найбільш навантажених областей за промисловим потенціалом. «Тут надзвичайно висока концентрація підприємств чорної і кольорової металургії, теплоенергетики, атомної енергетики, хімії, машинобудування. Неминучим наслідком промислового розвитку області є тенденція до

збільшення викидів небезпечних речовин в повітря, погіршення стану водойм та ґрунтів»,- констатує Сергій Орєхов.

На сьогодні в Запоріжжі 30 тисяч джерел забруднення, чималу долю викидів здійснює 230 запорізьких підприємств, серед яких комбінат «Запоріжсталь», «Дніпроспецсталь», «Коксохім». Вони викидають у повітря близько 400 видів речовин, більша частина з яких особливо небезпечні. Основною причиною незадовільного стану атмосферного повітря міста залишаються застарілі технології та устаткування, на базі яких функціонують підприємства, і які не можуть забезпечити дотримання сучасних екологічних нормативів.

В Запорізькій області, порівняно з іншими регіонами, вищий рівень захворюваності на хвороби дихальних шляхів, астми, алергії. Зростання захворювання на онкологію у м. Запоріжжя у 2-3 рази більше, ніж у інших містах.

Водні ресурси області кожного дня потерпають від стоків підприємств чорної та кольорової металургії, а також каналізаційних стоків від комунальних житлових комплексів. Основними складниками забруднення води є: відпрацьовані матеріали, хлориди, сірка, фосфати, солі амонію, нітрати, нафтопродукти, цинк, нікель. А там, де зосереджені значні запаси риби, рівень марганцю перевищує максимально-припустиму концентрацію у 8-20 разів. У містах Запоріжжя, Мелітополь та Бердянськ після багаторічної експлуатації за відсутності належних капітальних інвестицій системи каналізації та водопостачання перебувають у незадовільному технічному стані.

Сьогодні в донних відкладах Азовського моря накопичуються отрутохімікати, а рівень важких металів набагато перевищує норми. Без перебільшення, це - зона екологічної катастрофи. У басейні моря раніше водилося 114 видів риб і загальний улов перевищував 300 тис. тонн на рік.

Сьогодні ж вилови риби впали в шість разів, а та риба, яка виловлюється, забруднена отрутохімікатами настільки, що споживати її небезпечно.

Важливо відзначити, що однією з найбільших проблем на сьогодні є аграрний сектор, де надмірний вміст залишків пестицидів і гербіцидів ніяк не контролюється й не усувається. Родючість землі падає через надмірне та нераціонального її використання. Товщина шару чорноземів за останні 10 років, в середньому знизилася на 20%, грунт з кожним роком стає менш родючим, адже для покращення врожаю недобросовісні фермери вносять в нього шкідливі хімічні речовини.

Члени партії «Зелена планета» переконані, що для поліпшення екологічної ситуації Запорізької області необхідно:

* запровадження жорсткого екоконтролю великих запорізьких підприємств;

* використання новітніх, екологічно чистих та енергозберігаючих технології;

* проведення моніторингу щодо випадків понаднормативного надходження забруднюючих речовин в атмосферне повітря та водоймах;

* доцільне використання природних ресурсів;

* запобігання забрудненню промисловими та каналізаційними стоками річок області та Азовського моря, унеможливлення явища ерозії берегів водойм;

* вирішення проблеми підтоплення районів житлової забудови та земель сільськогосподарського призначення;

* підвищення лісистості регіону та доведення її до оптимальних показників;

* забезпечення раціонального використання та відновлення земельних угідь;

* зміцнення інституційної спроможності органів екологічного контролю, районних та місцевих органів влади та громадян, задля забезпечення відповідальності влади за виконання природоохоронних законів;

* поширення через мас-медіа інформації щодо нинішнього екологічного стану, проблем та цілей у сфері охорони довкілля.

Лідер партії Сергій Орєхов підкреслює: «Тисячі гектарів смітників отруюють землю, виробничі та каналізаційні стоки - воду, викиди підприємствами важкої промисловості шкідливих та небезпечних речовин – повітря. Загибель десятків річок, проблеми водосховищ та Азовського моря, спотворення природних ландшафтів, скорочення чисельності населення, погіршення стану здоров’я – це все реалії славного Запорізького краю. Але не варто опускати рук, квітуче життя – попереду! Прийшов час повернути віру запорожцям у стабілізацію екологічної ситуації. Наше завдання – почати діяти, об’єднувати зусилля заради щасливого майбутнього дітей і прийдешніх поколінь. Тож почніть – з себе, зробіть перший крок – приєднайтеся до лав парті «Зелена планета!».

 Matt Paradis Authentic Jersey
AddThis Social Bookmark Button