УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

Всі ми хочемо жити в якісному світі

Є люди, котрі не потребують особливої реклами – за них свідчать реальні справи. І саме за наслідками їхньої практичної діяльності й аж ніяк не за порожніми обіцянками ми судимо про справжню вартість сказаного ними слова. Саме до таких постатей і належить наш гість – голова обласної організації Української партії «Зелена планета» Куценко Павло Іванович.

 

Кор. Наші читачі знають Вас, Павле Івановичу, як самодостатню і розважливу людину, керівника з багатющим досвідом роботи, тому найперше хочеться поцікавитися, чому саме «Зелена планета»?

Куценко П.І. З великою приємністю відповім на це запитання. І мені для цього не доведеться вишукувати якихось завуальованих формулювань, аби уникнути конкретики, адже я все життя займався тими питаннями, які є в програмі цієї партії. А це і захист довкілля, і відстоювання законних прав споживачів, і підтримка вітчизняного виробника. Багато років я очолював таку організацію як державне підприємство «Житомирський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації», територіальний орган колишнього Держспоживстандарту України (нині він відноситься до Мінекономрозвитку), і скажу прямо, що немає в нашій області такого виробника, з яким би ми не працювали. Шлях дуже багатьох підприємницьких структур у великий бізнес починався саме з нашої організації. Ми допомагали їм поставити продукцію на виробництво, забезпечували нормативними документами, повіряли засоби вимірювальної техніки, атестовували виробничі лабораторії, сертифікували готову продукцію і впроваджували системи якості, тобто разом проходили весь життєвий цикл. У центрі було створено надсучасний випробувальний підрозділ, достатньо сказати, що лабораторія молекулярно-генетичних досліджень ГМО у нас з’явилася раніше, ніж у Харкові й Дніпропетровську, і будь-яке підприємство може провести дослідження своєї продукції та сировини за повним спектром випробувань. А ще ж до недавнього часу ми здійснювали державний нагляд за дотриманням стандартів, норм і правил на стадії виробництва. І вся ця діяльність безпосередньо пов’язана з якістю продукції, з її безпечністю для життя і здоров’я наших громадян. Отож, судіть самі, чи випадковим був мій вибір цієї політичної сили.

Кор. Гаразд. Тоді хотілося б трохи більше дізнатися, власне, про партію «Зелена планета». Наскільки вона структурована, яка головна мета її діяльності та програмні засади?

Куценко П.І. Українська партія «Зелена планета» зареєстрована в 2005 році. Їй уже сім років. Щодо структури, то ми маємо потужні організації в усіх регіонах України. Наприклад, Житомирська обласна організація нараховує понад шість тисяч членів партії. Зокрема тільки в Житомирі відповідними управліннями юстиції зареєстровано обласну, міську і дві районні організації, а загалом по області ми маємо зареєстровані організації в кожному районі, плюс чотири міські організації в Бердичеві, Коростені, Малині і Новоград-Волинську. Всього на Житомирщині повнокровно працює 31 партійна організація.

Ставимо ж ми перед собою прості, а разом із тим і надто важливі завдання, котрі стосуються кожного з нас. Це збереження сім'ї, повноцінний розвиток дітей, право кожного громадянина на якісне життя тощо. Але є й суто «наші» питання: чисте повітря, чиста вода, якість продуктів харчування і захист прав споживачів.

Мені також імпонує, що партія не прагне влади заради влади, а ставить собі за мету реальними справами покращити сьогодення заради майбутнього. «Зелена планета» – це

політична партія однодумців, які добровільно, за покликом серця та розуму беруть на себе відповідальність за майбутнє країни.

Кор. Цікаво було б дізнатися про персональний, так би мовити, склад партії у нас в області, хто сьогодні готовий підтримати цю політичну силу.

Куценко П.І. Щиро дякую за це питання. Адже під наші прапори стали люди, котрі все своє життя віддали захисту прав споживачів, на високому професійному рівні займалися технічним регулюванням, проблемами якості продукції та охороною здоров’я наших громадян. Це високоосвічені фахівці, справжні професіонали своєї справи: інженери, лікарі, технологи, педагоги і науковці – всі, кому не байдуже, в якому світі жити. І сьогодні я можу сказати, що маю найголовніше – згуртовану команда однодумців, в яку входять відповідальні люди. Спільними зусиллями нами розроблено чітку програму дій на багато років вперед. Не стану зараз вдаватися в деталі, зупинюсь лише на кількох пунктах.

Найперше, ми маємо намір продовжити свою діяльність на ниві захисту внутрішнього ринку від неякісної продукції. Житомирщина дуже постраждала від аварії на ЧАЕС, значні території нашої області входять у зону забруднення продуктами розпаду і населення цих територій обов’язково повинно мати збалансоване й екологічно чисте харчування. Взагалі, думаю, в якісних харчових продуктах зацікавлена й решта населення нашої області.

Далі йде вода, хоча воду, мабуть, варто було б поставити на перше місце, адже всі ми знаємо, що вода – це основа життя. Так ось, у більшості областей України якість питної води не відповідає вимогам національних, а тим більше європейських стандартів. Наприклад, аналіз води в Україні проводиться за 28 показниками, а в США за 300. Не краща ситуація з питною водою і в нашій області. Це добре, що місто Житомир переходить на нові методи очистки води, а як же бути іншим населеним пунктам? Ось де відкривається широке поле діяльності не лише для нашої партії, але й решти політичних сил.

Ми маємо також такі екологічні проблеми, як низька якість та постійна нестача питної води, зростаючі обсяги твердих побутових відходів і сміттєзвалищ, неякісні та небезпечні продукти харчування тощо.

Через низьку якість очищення на очисних спорудах, внаслідок перевантаження та спрацювання технологічного обладнання, переважна кількість зворотних вод скидається значною мірою забрудненими.

Однією з основних екологічних проблем в області є зберігання, утилізація та знешкодження відходів, що справляють негативний вплив на стан довкілля.

Відходи є одним із найбільш вагомих факторів забруднення навколишнього середовища і негативного впливу на всі компоненти довкілля.

Надзвичайно гострою проблемою є питання безпечного зберігання та утилізації непридатних хімічних засобів захисту рослин. Умови зберігання більшості цих хімічних речовин є незадовільними, складські приміщення знаходяться в аварійному стані, не виключено несанкціонований доступ до непридатних пестицидів, що підвищує їх небезпечність.

Ось далеко не повний перелік питань, над вирішенням яких ми вже зараз працюємо з усіма гілками влади.

Проте є в нас і специфічні завдання, за які ми беремося. Так, у нас досі не врегульований ринок нерухомості. Сьогодні в Україні немає визначення ріелтера, що відкриває широке поле для всіляких зловживань. Варто згадати гучні кримінальні справи, порушені проти спритників у цій сфері в Києві. Є непоодинокі випадки шахрайських оборудок з нерухомістю і в Житомирі.

Як бачите, нам є над чим працювати.

Кор. Зрозуміло, що в першу чергу Ви працюєте над вирішенням екологічних проблем, а як же бути з економікою?

Куценко П.І. У Ваших словах я вловив певний скепсис, а поміж тим, до розробки цього блоку питань ми залучали відомих в Україні економістів-практиків, які вже на ділі довели, що й у найкризовіші часи можна ефективно господарювати. Хоча й тут ми найперше дбаємо про довкілля. Наша партія виступає за якісне перетворення соціально-економічної системи. Розбудовуючи економіку високих технологій, ми прагнемо надійно захистити природні багатства України: ліси, ріки, землю й повітря, – щоб у чистому вигляді передати їх своїм нащадкам. Ми також добиватимемось рівних прав для підприємців усіх форм власності; створення системи правового захисту власності на землю; сприятливого правового і податкового клімату для розвитку малого й середнього бізнесу; стимулювання українського експорту, захист вітчизняних товаровиробників; введення податку на розкіш із метою збільшення фінансування дитячих будинків і програми допомоги незаможним; створення програми довгострокового розвитку аграрно-промислового комплексу й українського села; розвиток переробної промисловості та інфраструктури селянських ринків. Ми не відмовляємось від державного контролю за ціноутворенням через створення законодавчих актів, котрі б регулювали якість вітчизняної продукції і встановлювали жорсткий контроль імпортних товарів...

Повірте, що все це реально втілити в життя. Я маю великий досвід роботи, державне підприємство, яке я багато років очолював, було і є одним з найкращих в Україні. Нашими послугами користувалися як флагмани промислового виробництва України, так і провідні компанії світу. Ми тісно співпрацювали з відомими світовими брендами. І хочу сказати, що саме з таких успішних організацій і складається економіка держави в цілому.

Бесіду провела Аліна Ригун

 Justin Holiday Womens Jersey
AddThis Social Bookmark Button