УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

Земля не дана нам в спадщину, ми взяли її в борг у наших дітей…

Кожна країна світу має проблеми з екологією. Україна не виняток. Але на відміну від багатьох інших країн, в Україні проблеми екології, а звідси і здоров’я, і життя населення розглядаються за залишковим принципом. Якщо гроші будуть, почнемо вирішувати. Таке мислення не припустиме. Адже від того, в якому стані наше навколишнє середовище, в таких умовах живемо ми, і будуть жити наші діти.

 

Валерій Іванович Цибух, Заступник Голови Української партії «Зелена планета», Надзвичайний і Повноважний Посол України, професор Київського університету туризму, економіки і права

 Валерію Івановичу, Ви людина з великим досвідом, що слугувало Вашому вибору стати членом партії «Зелена планета», якими ідейними переконаннями керуєтеся у пропагуванні програми партії?

Я не випадково обрав партію «Зелена планета». Це справді мої ідейні переконання – пріоритетні напрями програми партії співпадають з моїм життєвим баченням побудови та розвитку нашого суспільства.

Я брав активну участь у розробці програми партії «Зелена планета», ми заклали дуже важливі аспекти, що торкаються, перш за все, людини та природи. Я переконаний, що ми відрізняємося від інших політичних сил саме тим, що наша партія взяла на себе сміливість заявити – національна ідея, об’єднуюча сила сьогоднішнього суспільства: заходу і сходу, представників різних віросповідань, різних політичних вподобань – це вирішення екологічних проблем і захисту прав споживачів. Ці два аспекти торкаються всіх. Наприклад, якщо говорити про захист споживача, то це права 46 мільйонів людей – від новонародженої дитини до пенсіонера. Всі мають право користуватися якісними послугами і споживати якісні продукти. Та щоб досягти цього, треба напрацювати механізми, які б не допустили появу неякісних товарів, послуг. В широкому розумінні – це пов’язано з людиною, а людина є від’ємною частиною природи, загалом, – це одне ціле. Від самого народження до смерті людина залежить від стану екології. Вона п’є воду, дихає, і повинна бути впевненою, що вода і повітря – чисті.

Наша програма торкається широких спектрів життя: від державної до молодіжної політики. Хоча, пріоритетний напрямок – це екологічний. На жаль, в нашому суспільстві більше уваги приділяють розвитку економіки. Та економіка – це похідна від тих умов, в яких живе і працює людина. Дійсно, економіка впливає на рівень життя. А якщо не буде якісних умов життя, то про яку економіку можна говорити? Можна отримувати високу заробітну плату, та не бути щасливим і здоровим. Через забрудненість повітря, через відсутність натуральних, екологічно чистих продуктів, велика кількість населення страждає на хронічні хвороби. Ось тому на перший план програми партії «Зелена планета» виходять екологічні проблеми.

 В разі обрання кандидатів від партії «Зелена планета» народними депутатами Верховної Ради України, які першочергові завдання ставите перед собою?

В першу чергу ми будемо пропонувати та наполягати на прийнятті Екологічного Кодексу та Кодексу захисту прав споживача. Кожний кодекс є основою і віддзеркаленням культурних, законодавчих і комерційних традицій країни. У нас є Закон «Про захист прав

споживачів», але, на жаль, він не може гарантувати вирішення всіх проблем споживача, тому потрібно приймати правові акти, які б регулювали ці питання у суспільстві.

Людина повинна знати, що вона купує якісну продукцію, вживає чисту воду, повітря тощо. Наприклад, якість води в нашій країні оцінюють за 28 показниками, для порівняння – в США їх 300. На скільки ми ризикуємо життям людей? Більше того, це злочин проти свого народу. Скажімо, людина отруїла отрутою людину свідомо – це вважається злочином, а коли свідомо дають пити неякісну воду, яка поступово отруює тих же людей, які від цього страдають і помирають – як це називається? І тому, ми визначили перші 12 кроків до порятунку природи та країни:

1. Захистити екологічні та споживацькі права українців. Ми завдяки Кодексам матимемо вплив на всіх виробників, які виготовлюють неякісну продукцію і які впливають негативно на природу. Мають бути механізми, які будуть виконуватися, починаючи від пересічної людини до урядовця.

2. Захистити право власності на землю. Той, хто обробляє землю, має право на землю. Ми не можемо допустити безглуздого розпродажу землі, інакше ми її втратимо.

3. Впровадити жорсткий, дієвий екологічний контроль води, землі і повітря. Кожна людина має право знати, яку води вживає. Має бути стимул і санкції для тих, хто порушує це право. Ось, наприклад, в багатьох країнах світу, в тій же Греції, де я працював послом України, можна пити воду з крана, і про це є відповідна інформація.

4. Завершити очищення забруднених територій. Це завдання більш глобального змісту, хоча починається з простого виховання кожної людини. Наприклад, що робиться вздовж наших доріг? Люди викидають з машин сміття, і це люди, які називають себе цивілізованими. З одного боку, куди викидати, а з іншого – це культура цієї людини. Вона не думає про своїх дітей, онуків і навіть про сьогодення – як можна жити в смітті? Відомий вислів: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять» ще не прижився в нашому суспільстві. А це вже основи виховання екологічної культури.

5. Посилити державний контроль за ціною та якістю продуктів. Колись були стандарти і ГОСТи, відповідно до них давали оцінку якості продукції, від цього залежала ціна. Зараз можна купити одне і теж за різними цінами, і це ніхто не регулює.

6. Задіяти механізм заборони забудови заповідних земель та берегів водоймищ. Перша проблема – вже забудовані береги Дніпра й інших річок, це пряме порушення закону. Наступна проблема – відсутній доступ до річки у населення. Створено багато приватних пляжів, та й ті в більшості зачинені на замок. Цьому свавіллю має бути поставлено край.

7. Запровадити ефективний екологічний контроль промисловості. В багатьох індустріальних містах нашої країни відсутній контроль за викидами навіть невеличких промислових підприємств. Не кажучи вже про великі виробництва та величезну шкоду, яку вони завдають екології. Власники підприємств, гонячись за

великими прибутками, діють проти себе і свого народу. До коли це буде? Поки не буде відповідного екологічного контролю промисловості.

8. Надати пільги екологічно чистим підприємствам.

Цю позицію і не треба коментувати. Мають бути запроваджені стимули і санкції до тих, хто впливає на природу.

9. Забезпечити держзамовлення на органічну сільгосппродукцію. Наша країна ще до революції 17 року славилася житницею всієї Європи. Зараз, маючи такі родючі землі, ми тільки мріємо про світовий ринок. А ці питання можна вирішити, якщо держава замовлятиме екологічно чисті продукти. Так, вони дорожчі, але саме вони мають ринок збуту в світі. Та й у нас вже час впорядкувати ринок. Споживачеві потрібно дати право вибору продукції – якщо вона, справді, екологічно чиста – вона дорожча, зате і якісна. І на полицях в магазинах вона повинна мати своє відповідне місце, щоб споживач легко орієнтувався під час купівлі. А ще держава не тільки повинна декларувати пільгову допомогу підприємствам, що виробляють екологічно чисті продукти, а й реально виконувати свої зобов’язання перед ними.

10. Зробити екологію важливою складовою освіти. І треба починати ще з дитячого садочка. В школах більш відповідально повинні віднестися до навчання дітей цивілізованого відношення до довкілля. Вводити спецкурси, відповідні предмети. Скажімо, наш симпатик, перший український космонавт Леонід Каденюк після свого польоту ще з більшою любов’ю почав ставитися до природи. В порівнянні з космосом наша планета маленька і ніжна. І ми повинні турбуватися про неї. Наступне, в школах повинні викладатися основи споживчих знань. Ми повинні готувати школярів бути обізнаними споживачами. Я вже не кажу про вищі начальні заклади.

11. Екологізувати владу – очистити від корупції.

Ці завдання дуже актуальні…

12. Створити умови для розвитку духовності, фізкультурного руху, екологічної культури.

Ось таке наше бачення. Я хочу сказати, ми йдемо до Верховної Ради з програмою екології не тому, що це модно. Так, в багатьох країнах світу популярні ті партії, в програмах яких закладені екологічні основи. Ні, ми йдемо на вибори, тому що далі терпіти не можна те, що відбувається в нашій країні саме в екологічній та споживацькій сфері. Ми вважаємо, що у нас перспективна ніша в громадянському суспільстві з вирішення екологічних проблем.

Валерію Івановичу, на Ваше бачення, яка участь громадськості може бути?

Не випадково, зовсім нещодавно створено Всеукраїнську Консультативну Раду з екологічних проблем, очолив її Сергій Орєхов, Голова партії «Зелена планета». До цієї ради ввійшло багато відомих людей, науковців, вчених, виробників. Одним словом – патріотів України. Наприклад, Юрій Сергійович Шемшученко, відомий вчений, професор, який 41 рік займається вивченням екологічного права, каже, що вирішення багатьох екологічних проблем лежить на полицях. Держава не використовує науковий потенціал вчених. Нещодавно на зустрічі із вченими Інституту екогігієни та токсикології ім.Л.І.Медведя ми разом з С.М.Орєховим почули багато пропозицій, які вже сьогодні можна втілювати в життя

та змінювати на краще ситуацію в екології нашої країни. Шкода, до цього часу ніхто не цікавився їхніми напрацюваннями.

На разі, яке питання безпосередньо сьогоднішнього дня вирішує партія «Зелена планета»?

В багатьох країнах ЄС, в Росії, в Білорусі заборонено використовувати фосфіт цинку – як отруту для боротьби з гризунами. А у нас він використовується чи не на «кожному кроці». Доведено науковцями, що саме цей препарат є причиною значення багатьох видів птах, які занесені до червоної книги. Лише у Харківській області від фосфіту цинку загинуло 1300 гусаків. Сумну статистику можна продовжувати. Ми підготували листа на ім’я міністра екології з проханням заборонити використання цього вкрай шкідливого препарату. Ми плануємо провести ряд круглів столів, прес-конференцій, щоб донести до громадськості результати нашої діяльності. На завершення хотів би сказати, ми не кидаємо порожні гасла та обіцянки, ми вже діємо.

Бесіду вела Софія Шальман

 Eddie Giacomin Womens Jersey
AddThis Social Bookmark Button