УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

Місце лісів і лісової промисловості в глобальній економіці

Сталий розвиток - це не свобода вибору. Це єдиний шлях, який веде все людство до спільного гідного життя на цій планеті. Концепція сталого розвитку - бачення світу, в якому росте поділюване усіма добробут без шкоди для асимілятивної здатності екосистем - викликала небувале хвилювання і породила надію на проведеному в 1992 році в Ріо-де-Жанейро саміті Землі.

Через двадцять років оцінка прогресу, досягнутого в галузі сталого розвитку, дала неоднозначні результати. Протягом цих двадцяти років розмір світової економіки майже потроївся, збільшившись у період між 1992 і 2011 роками з 24 трлн. дол. США до 70 трлн. дол. США, принісши різну вигоду сотням мільйонів людей. Проте глобальне економічне зростання продовжує надавати непосильний тиск на ліси Землі та інші природні екосистеми. Згідно з Оцінкою екосистем на порозі тисячоліття понад 60% основних екосистем світу в даний час деградували або використовуються нераціонально. Більше 50% всіх видів лісів, сільськогосподарських і водно-болотних угідь, що оточують міста та їхні пасовиська, були втрачені в результаті переведення в інші категорії землекористування. Тільки в останні десять років було втрачено приблизно 130 мільйонів гектарів, з яких 40 мільйонів гектарів були покриті первинними лісами. Ця втрата і деградація лісів, за оцінками, обходилася світовій економіці в 2-4,5 трлн. дол. США в рік. Лісовий сектор, включаючи лісогосподарські підприємства, підприємства по заготівлі деревини і підприємства по виготовленню виробів з деревини, утворюють невеликий сегмент в економіці більшості країн. На глобальному рівні частка цього сектора у ВВП становить приблизно 1,0%, в якому зайнято 0,4% всієї робочої сили. У всьому світі ліси мають найважливіше значення для сільського населення. Як мінімум 10 мільйонів осіб зайняті у сфері управління лісами та їхньої охорони, а 1 мільярд людей, за оцінками, залежить від лісів, що утворюють економічну “подушку безпеки” або є прямим джерелом доходу.

 Tyrell Williams Womens Jersey
AddThis Social Bookmark Button