УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

Можливо і нам варто перейняти досвід у боротьбі зі сміттям?

 


Лідер української партії «Зелена планета» закликає задуматись: «За словами екологів у середньому кожна сім'я з чотирьох осіб за рік викидає близько 1 тонни побутових відходів та використовує близько 500 пластикових пляшок, яким необхідно 700 років, щоб розкластися в природному середовищі. Кожну секунду в світі з'являється близько 4кг «мокрого сміття». Кожен день викидаються близько 250 000 комп'ютерів і близько 750 000 мобільних телефонів. А це перевищує 3 000 кг сміття в секунду. Для виробництва паперу в світі щорічно вирубують сотні тисяч гектарів лісу. А 1 тонна переробленої макулатури між іншим дозволяє врятувати 10 дерев».

 

 

Саме тому, кожна країна світу бореться зі зменшенням та утилізацією сміття по-своєму. Так, в Італії нещодавно навіть перекушувати на вулицях Риму заборонили. Відтепер за поїдання гамбургерів, морозива та іншої їжі у культурно-історичному місті будуть штрафувати на суму від 25 до 500 євро. Адміністрація міста пояснює, що дане нововведення пов'язане з тим, що туристи після легких перекусів, як правило, залишають після себе гори сміття. Таким чином відпочиваючі наносять шкоду столиці Італії. Заборона поширюється не тільки на туристів. але також і на жителів Риму.

 

А у Британії – інші методи. Тут ентузіасти споруджують цілі будинки із сміття. У англійському Брайтоні, цієї осені розпочнеться спорудження "екобудинку" з промислового і будівельного сміття. Архітектори запевняють, що цим проектом показують, що зі сміттям можна боротися й іншими методами окрім як захоронення, спалення та переробка.

 

Будівля буде споруджена з урахуванням новітніх екотехнологій, включаючи сонячні батареї, системи внутрішньої вентиляції і підігріву. Автори проекту відводять йому роль пілотного - для подальшого широкого

 

використання. В екобудинку розташуються виставка і майстерня життєстійкого дизайну.

 

Варто нагадати, що архітектор Дункан Бейкер-Браун 2008 року збудував у Лондоні перший в Європі будинок, повністю створений із відходів і органічних матеріалів.

 

Можливо й Україні варто взяти для себе подібні приклади методів роботи по боротьбі з сміттям?!

 

 Trumaine Johnson Authentic Jersey
AddThis Social Bookmark Button