УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

Забруднення довкілля спричинило більше смертей, ніж пандемія COVID-19: звіт ООН

За даними ООН, забруднення довкілля спричиняє більшу кількість смертей, аніж коронавірус. Так, щонайменше 9 мільйонів передчасних смертей спричинені забрудненням або токсинами. Це вдвічі перевищує кількість загиблих за перші 18 місяців пандемії COVID-19.

Про це у звіті заявив спеціальний доповідач ООН Девід Бойд. Він зауважив, що кількість смертей у світі від хвороб, пов’язаних із забрудненням навколишнього середовища, становить кожну шосту. Такий показник у 15 разів перевищує кількість смертей від насильства.


За оцінками експертів, забруднення повітря спричиняє близько 7 мільйонів смертей на рік. Здебільшого вони зосереджені в країнах з низьким і середнім рівнем доходів.
Щороку понад 750 000 людей помирають від впливу таких речовин, як вихлопні гази, азбест та тверді частки.
Хімічна промисловість споживає понад 10% викопного палива, що виробляється в усьому світі. В результаті в атмосферу потрапляє приблизно 3,3 мільярда тонн парникових газів щороку.
Глобальне потепління сприяє вивільненню та ремобілізації небезпечних забруднювачів від танення льодовиків і танення вічної мерзлоти.
Забруднення та токсичні речовини спричиняють катастрофічне скорочення біорізноманіття. Зокрема мовиться про запилювачів, комах, прісноводні та морські екосистеми та популяції птахів.

AddThis Social Bookmark Button