УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

За кілька місяців може бути катастрофа – Резніков про окупований Донбас

У Кабінеті Міністрів заявили про можливість екологічної катастрофи на окупованому Донбасі. Це може трапитися вже через декілька місяців.

Про критичну ситуацію на окупованій частині Донбасі у коментарі виданню розповів міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.
«Донбас на межі екокатастрофи!
За кілька місяців ми матимемо екологічну катастрофу на окупованих територіях Донбасу та у південних районах Ростовської області,»– заявив Резніков.


За його словами, окупанти закрили та затопили десятки шахт. Цим вони поставили під загрозу джерела питної води, якими користуються приблизно 800 тисяч людей.
Водночас голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований повідомив, що об'єкти підвищеної небезпеки перебувають у містах Новолуганське, Авдіївка, Маріуполь та Торецьк. Однак наразі радіаційний фон там у межах норми.
Нагадаємо, раніше Україна просила ООН провести експертизу шкоди екології Донбасу.
На сполох щодо екології Донбасу били й раніше.
Наприкінці лютого 2021 року Олексій Резніков заявляв про те, що скоро у питну воду жителів окупованих територій може потрапити радіація.
У травні американські ЗМІ писали, що Донбасу загрожує екокатастрофа. Вода, наповнена важкими металами та іншими токсичними речовинами, призводить до забруднення питної води. Крім того, метан, який зі шахт виштовхується на поверхню, загрожує землетрусами та вибухами.

AddThis Social Bookmark Button