УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

Генсек ООН на саміті «Одна планета»: у людства з'явився шанс змінити світ на краще!

Відновлення глобальної економіки після пандемії дарує людству можливість змінити курс розвитку і вибрати шлях, який дозволить уникнути конфлікту з природою. Про це заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, виступаючи на саміті «Одна планета». Він закликав захищати біорізноманіття та посилити боротьбу зі зміною клімату.

Звертаючись до світових лідерів, які беруть участь в саміті, глава ООН ще раз нагадав про наслідки бездумного використання ресурсів планети. «Ми отруює повітря, землю і воду – океан сповнений пластика. Природа завдає нам удару у відповідь: температура повітря б'є рекорди, скорочується біорізноманіття, розширюється площа пустель; пожежі, повені та урагани відбуваються все частіше і стають все сильнішими», – зазначив Гутерріш. «Ми знаходимося в украй важкому становищі», – попередив він.

З огляду на руйнівні наслідки пандемії, в тому числі соціально-економічні, людство, переконаний глава ООН, просто не може дозволити собі повернутися до колишніх моделей господарювання. «Відновлення після пандемії – це шанс змінити курс, – підкреслив він. – Якщо ми зможемо розробити розумну політику і інвестувати необхідну суму, ми можемо встати на шлях, який приведе до забезпечення загальної охорони здоров'я, допоможе відновити економіку, зробить нас менш уразливими [перед кризами] і дозволить врятувати біорізноманіття», – вважає Антоніу Гутерріш.

Ми починаємо новий рік з надією

Глава ООН покладає особливі надії на інновації та рішення, засновані на взаємодії з природою – саме ці ініціативи, як зазначив Генсек, обіцяють зберегти біорізноманіття та створити робочі місця. За даними Всесвітнього економічного форуму, в найближче десятиліття такі бізнес-проекти дозволять відкрити до 191 млн нових робочих місць. Але в даний час для досягнення цілей, намічених на 20-30 рік, не вистачає 711 млрд доларів.

«Прийшов час привести фінансові потоки з державних і приватних джерел у відповідність до положень Паризької угоди по клімату і Цілей сталого розвитку, а також включити завдання по досягненню вуглецевої нейтральності в економічні та фіскальні плани», – підкреслив Генеральний секретар ООН.

Він також закликав підтримати найбільш уразливих членів міжнародного співтовариства, які більше за інших страждають в результаті зміни клімату, зокрема – найменш розвинені країни і країни, що розвиваються острівні держави.

«Ми починаємо новий рік з надією. Давайте ж всі разом скористаємося наданою нам можливістю і побудуємо безпечніший, справедливійший і більш стійкий мир», – закликав Гутерріш.

AddThis Social Bookmark Button