УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

Відбувся Міжнародний (Ювілейний) круглий стіл і презентація спеціального наукового збірника «Східні традиції державотворення»

24 грудня в приміщенні Укрінформ відбувся Міжнародний (Ювілейний) круглий стіл і презентація спеціального наукового збірника «Східні традиції державотворення», який був підготовлений під патронатом Ради з екологічної безпеки та присвячений питанням спадщини А. Кримського.

Модератор заходу Володимир Омельчук, відкриваючи презентацію – круглий стіл, присвячений цій величній постаті підсумував злагоджену роботу творчого колективу Наукової серії Світові традиції державного управління, подякувавши за підтримку В. Грицаку, С. Орєхову, М. Сидоржевському, а також іншим співорганізаторам проекту.
Захід здійснюється у структурі підготовки з відзначення у січні 2021 р. виповнення 150 років від дня народження видатного вченого-сходознавця, академіка НАН України Агатангела Кримського. Наукова спадщина вченого профілює значний документознавчий контент, присвячений питанням історії, культури, етнографії, державного будівництва, безпеки народів Сходу та Європи.
Значущість спадщини А. Кримського та його зв’язки з кримськотатарським Світом та Україною водночас зауважив Народний депутат України, Герой України Мустафа Джемілєв.
Вагомість тюркського чинника у Світі та світову роль А. Кримського означив Генеральний секретар Тюрксой Дюсен Касеїнов, який спеціально прилетів на презентацію з Анкари.
Надзвичайний і Повноважний Посол України у Туреччині Андрій Сибіга підкреслив потребу у популяризації українства у Світі, зокрема Тюркському. За пропозиціями українського дипломата одна з вулиць в Анкарі має бути названо на честь українського вченого.
У ході свого онлайн-включення з Бейруту Надзвичайний і Повноважний Посол України у Ліванській Республіці Ігор Осташ визначив ряд головних напрямів вивчення та популяризації наукової та творчої спадщини А. Кримського на Близькому Сході. Надзвичайний і Повноважний Посол Ісламської Республіки Іран в Україні Манучехр Мораді зауважив розробку А. Кримським іранської культури та історії, що відкрило ряд нових переспектив для тогочасного українського та світового сходознавства.
З вітальними словами також виступив Почесний Голова Наглядової ради Наукової серії Світові традиції державного управління Сергій Орєхов, якому було вручено пам’ятну відзнаку Тюрксой.
Також у своєму вітальному слові Голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський підняв питання про державні пріоритети у гуманітарній сфері.
AddThis Social Bookmark Button