УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

Напередодні саміту з біорізноманіття в ООН закликали зберегти природу для майбутніх поколінь

Напередодні саміту з біорізноманіття в ООН знову закликали захистити природу, нагадавши, що часу для зволікання немає. Уже найближчим часом близько мільйона видів рослин і тварин можуть зникнути з лиця землі. У середу на цьому тижні в ООН пройде саміт, на якому лідери світу підтвердять свою готовність зберегти різновиди флори і фауни, від яких залежить підтримка життя на нашій планеті, пишуть Новости ООН.

 

 

«Ми не можемо втрачати час. Ми стаємо свідками того, що втрата біорізноманіття відбувається темпами, небаченими в історії людства...», – заявила Виконавчий секретар Конвенції про біологічне різноманіття Елізабет Марума Мрема. «Ми – найнебезпечніший вид в глобальній історії», – додала Мрема, підкресливши, що багато видів тварин і рослин зникають в результаті діяльності людини.

З 1900 року чисельність місцевих видів флори і фауни в більшості наземних ареалів в середньому скоротилася щонайменше на 20 відсотків. Експерти з тривогою повідомляють про виснаження рибних запасів, про зникнення багатьох запилювачів і ґрунтових організмів.

З XVI століття були винищені щонайменше 680 видів хребетних. До 2016 року вимерло понад 9 відсотків усіх одомашнених порід ссавців. Сьогодні на межі повного зникнення знаходяться близько мільйона видів тварин і рослин – багато хто з них можуть бути безповоротно втрачені вже в найближчі десятиліття.

20 завдань – настав час підводити підсумки

Елізабет Марума Мрема підкреслила, що прийшов час вжити термінових заходів для збереження глобальної екологічної спадщини. Вона нагадала, що ще в 1992 році в Ріо-де-Жанейро була розроблена Конвенція ООН про біологічне різноманіття, яка сприяє збереженню різноманіття життя на Землі і закладає основи невиснажливого і справедливого використання природи.

Представник ООН нагадала, що в 2010 році в Айті, Японія, був узгоджений Стратегічний план збереження і раціонального використання біорізноманіття. У ньому визначено 20 конкретних завдань, які повинні бути виконані до кінця 2020 року. Цілі Айті, як сказала Мрема, настільки ж важливі для біорізноманіття, як Паризька хартія – для боротьби з глобальним потеплінням. Цього року держави повинні підвести підсумки домовленостей в Айті і намітити нові завдання в цій сфері.

Експерти вважають, що, незважаючи на певний прогрес, багато з поставлених цілей – від запобігання зникнення видів до скорочення забруднення навколишнього середовища і збереження лісів – не було досягнуто.

«Якщо говорити про оцінку, як про шкільні оцінки, то ми побачимо, що найвищий результат – нижче 30 відсотків з 100 можливих», – сказала Мрема. Вона додала, що до кінця 2020 року жодне з 20 завдань Айті не буде виконано повністю

Йде робота над новим проектом

Зараз йде робота над новим проектом і над визначенням нових завдань, в яких будуть враховані «невдачі минулих років». Документ ще знаходиться на початковій стадії, його розгляд йде в ході неофіційних консультацій. Є надія, що його вдасться узгодити і прийняти на 15-й конференції сторін Конвенції про біологічне різноманіття, яка пройде в Китаї в 2021 році. Новий план передбачатиме невідкладні дії.

«Ми не закликаємо «винаходити велосипед», робота піде по второваному шляху, тому діяти треба буде негайно», – підкреслила Виконавчий секретар Конвенції про біологічне різноманіття.

Саміт

З тим, щоб надати імпульс цьому новому – дбайливому – відношенню до природи, в середу Голова 75-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН скличе Саміт з біорізноманіття, на якому, як очікується, що світові лідери оголосять про національні програми по збереження біорізноманіття на період після 2020 року .

Глава Програми ООН по навколишньому середовищу Інгер Андерсен заявила, що лідери світу повинні взяти зобов'язання більше не руйнувати природу і перейти до стійкого і екологічно чистого розвитку. Вона додала, що сьогодні в боротьбі за флору і фауну активну участь бере молодь. Глава ЮНЕП закликала при розробці планів у сфері захисту природи враховувати також думку корінних народів.

AddThis Social Bookmark Button