УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

Замкнуте коло: боротьба за ресурси призводить до конфліктів, які знищують природу

Людство в усі часи вступало в конфлікти, пов'язані з боротьбою за природні ресурси, проте «сьогодні такі зіткнення відбуваються з безпрецедентною частотою та інтенсивністю». Про це заявив Ібрагім Тіау, Виконавчий секретар Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням, виступаючи в ході відкритої відеоконференції в Раді Безпеки, пишуть Новости ООН.

«Фермери борються за контроль над родючими землями і джерелами води, – сказав Тіау. – За відсутності сильної системи правосуддя представники різних племен або релігійних груп в боротьбі за природні ресурси доходять до кровопролиття, яке призводить до нових витків насильства».

Сьогоднішня відеоконференція пройшла з ініціативи Нігеру і під головуванням міністра закордонних справ цієї країни Калло Анкурао. За даними Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП), за останні 60 років, принаймні, 40 відсотків усіх внутрішніх конфліктів були пов'язані з експлуатацією природних ресурсів, будь то цінні ресурси, такі як деревина, алмази, золото і нафта, або дефіцитні ресурси, наприклад, родючі землі і вода. Експерти також з'ясували, що вірогідність повторення конфліктів, пов'язаних з природними ресурсами, в два рази вища, ніж в інших випадках.

У свою чергу, збройні зіткнення завдають непоправної шкоди навколишньому середовищу, в тому числі призводять до екологічної деградації. Людство завжди вважало військові втрати за кількістю вбитих і поранених солдатів і мирних жителів, зруйнованих міст та інфраструктури, а навколишнє середовище залишалася тихою і непомітною жертвою війни. Для перемоги у війні засипалися колодязі, спалювалися посіви, вирубувалися ліси, знищувалися угіддя і вирізував худобу. Це відноситься і до наших часів. В ООН прагнуть привернути увагу до цієї проблеми.

«Навколишнє середовище – це наше багатство, наше здоров'я і наше благополуччя, – зазначив Виконавчий секретар Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням. – Якщо ми, об'єднавши зусилля, зможемо уникнути екологічної деградації, скоротити масштаби цих процесів або звернути їх назад, нам буде легше запобігати або брати під контроль багато конфліктів по всьому світу».

Наприклад, за даними ЮНЕП, в результаті збройних дій на сході України були зруйновані або пошкоджені «екосистеми загальною площею 530 тисяч гектарів, в тому числі 18 заповідників». В цілому цей конфлікт в тій чи іншій мірі завдав шкоди 150 тис. Гектарів лісу. Близько 12 500 га лісових масивів на сході України і в сусідніх регіонах постраждали від пожеж, викликаних військовими діями.

«Від регіону Сахель і району Озера Чад до зон бойових дій по всьому світу мільйони людей страждають в результаті екологічної деградації, наслідків зміни клімату і конфліктів», – заявив у своєму виступі Пітер Маурер, президент Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ). За його словами, міжнародне співтовариство повинне сприяти тому, щоб місцеві жителі були більш підготовлені до різних катаклізмів. Як зазначив Президент МКЧХ, щоб уникнути нових витків насильства, необхідно строго дотримуватися принципу верховенства права.

Учасники віртуальної зустрічі говорили про те, що злидні і безвихідь створюють простір для терористів і екстремістів, які вербують зневірених людей до своїх лав.

В одному тільки Нігері площа Сахари збільшується на 48 км в рік, в результаті чого деградує ґрунт і страждає і без того хитке життєзабезпечення зростаючого населення. «Навіть туареги – "сині люди пустелі" – змушені адаптуватися і йти все далі на південь у зв'язку з нестачею пасовищ і джерел води, (туареги носять туніки кольору індиго, за що їх прозвали «синіми людьми Сахари» – прим. редакції).

AddThis Social Bookmark Button