УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

Вчені оцінили фінансовий збиток від зміни клімату

Дослідники Чиказького університету показали, що в довгостроковій перспективі зміна клімату може завдати людству збиток в $ 100 тисяч за кожну тонну викинутого вуглекислого газу. З початку індустріальної епохи клімат Землі істотно змінився. Антропогенні викиди вуглекислого газу поступово зігрівають нашу планету. Щоб продовжувати існувати, людству доведеться змінитися і скоротити кількість вуглекислого газу в атмосфері Землі. Це буде коштувати чималих грошей, враховуючи що зміна клімату також буде завдавати шкоди людству.

Раніше економісти оцінили, що збиток від антропогенних викидів обійдеться нам в $ 100 за одну тонну вуглекислого газу. Ці розрахунки робилися на основі прогнозів до 2100 року. Але навіть якщо ми зараз візьмемося за боротьбу зі зміною клімату та почнемо його відновлювати, привести Землю в норму до початку XXII століття не вдасться.

У своїй новій роботі, опублікованій в журналі Climatic Change, провели свої розрахунки, ґрунтуючись на геології, а не економіці зміни клімату. Оскільки наслідки цього процесу, викликаного попаданням в атмосфери надлишкової кількості вуглекислого газу, збережуться протягом сотні тисяч років, дослідники визнали, що попередні розрахунки не беруть до уваги найважливіший аспект зміни клімату.

Наприклад, попередні роботи не враховують підйом рівня моря. Експерти сходяться на думці, що до 2100 року рівень Світового океану підніметься щонайменше на 30 сантиметрів, навіть якщо викиди вуглекислого газу припиняться найближчим часом. Однак, за розрахунками геологів, в реалістичному сценарії рівень океану може піднятися на величину до 48,7 метрів.

Автори дослідження побудували модель, яка передбачає наслідки зміни клімату на сотні тисяч років вперед. Відповідно до неї, рівень океану буде збільшуватися в міру танення крижаних щитів, а шторми і посухи стануть більш інтенсивними. Все це збільшує вартість збитку. Згідно з вченими, вона складе від $ 10 тисяч до $ 750 тисяч за тонну або приблизно $ 100 тисяч, якщо брати більш реалістичне значення. За словами дослідників, ця модель призначена не для точних розрахунків, а щоб показати людям, у скільки їм обійдуться наслідки того, що вони роблять сьогодні.

AddThis Social Bookmark Button