УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

В ООН закликають фермерів і селян у всьому світі не спалювати залишки посівів на полях

В кінці минулого року були скасовані авіарейси з Делі, закриті тисячі шкіл, а жителям індійської столиці порадили перебувати вдома або носити маски. Думаєте там уже був COVID-19? Ні – такі заходи було вжито у відповідь на різке забруднення повітря, пов'язане з тим, що восени фермери на півночі країни палять залишки рослин на полях, щоб звільнити місце для нових посівів, пишуть Новости ООН.

Про це нагадують у Програмі ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП), відзначаючи, що зараз Індія готується до чергового викиду токсичного повітря. Забруднення повітря в Делі під час пожеж може в 14 разів перевищувати рівень, який Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) вважає безпечним. При цьому велика частина країни покрита таким густим димом, що його видно навіть з космосу.

Приклад Індії не унікальний. У всьому світі щорічно підпалюються великі площі полів, що призводить до забруднення повітря, яке, в свою чергу, викликає смерть мільйонів людей.

Багато селян вважають спалювання залишків посівів на полях найефективнішим і економічним способом розчищення землі, удобрення ґрунту і підготовки її для нових посадок. Експерти ж вважають, що спалювання ґрунту і викликані цим лісові пожежі є найбільшим у світі джерелом «чорного» або сажистого вуглецю, який становить загрозу як для здоров'я людини, так і для навколишнього середовища.

Сажистий вуглець проникає глибоко в легені і кровоносну систему людини і збільшує ризик летальних випадків від хвороб серця і легенів, інсульту і деяких видів раку, в результаті чого щорічно вмирають близько 7 мільйонів чоловік. Експерти ЮНЕП не виключають, що токсичне повітря підвищує ймовірність важких наслідків у хворих COVID-19.

До того ж спалювання залишків сільськогосподарських культур на полях не тільки не стимулює зростання посівів, а й обмежує накопичення вологи і зменшує родючість ґрунту на 25-30 відсотків. Це означає, що фермери повинні вкладати кошти в дорогі добрива й іригаційні системи.

Представники ЮНЕП пропонують фермерам шукати екологічно чисті та економічно вигідні сільськогосподарські методи очищення полів від відходів. У їх числі – укладання стерні на поля або навіть посів прямо крізь стерню.

AddThis Social Bookmark Button