УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

«Зелена» енергетика уже обігнала викопне паливо в Євросоюзі

Відновлювальні джерела енергії обігнали викопне паливо (вугілля, нафту і газ) за обсягами виробництва електроенергії в Європейському Союзі. Про це йдеться у публікації Home News. Вітрова, сонячна, гідро- та біоенергетика виробили 40% електроенергії 27 держав-членів у першій половині 2020 року, побивши викопне паливо, яке забезпечило 34%. Такі дані забезпечив кліматичний аналітичний центр Ember, пише GreenPost.

Як результат, викиди вуглецю в енергетичному секторі ЄС скоротилися майже на чверть за перші шість місяців 2020 року.

Дейв Джонс, старший аналітик з питань електроенергії в Ембер, заявив, що це знаменує "символічний момент" в переході Європи на "зелену" енергетику. Він зазначив, що дев'ять років тому викопні види палива генерували в ЄС вдвічі більше електроенергії ніж поновлювані джерела.

Хоча попит на електроенергію в ЄС знизився на 7% через Covid-19, виробництво відновлюваних джерел енергії виросло на 11%, в основному за рахунок нових вітрових та сонячних установок, які виробили рекордну п'яту частину електроенергії в Європі. У Данії 64% електроенергії вироблялося від вітру та сонячної енергії.

Тим часом генерація викопного палива впала на 18%, причому в основному йдеться про вугілля.

AddThis Social Bookmark Button