УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

Відновлення економіки після пандемії: соціальний захист населення та охорона навколишнього середовища

Як досягти Цілей сталого розвитку, коли пандемія загрожує звести нанівець все, чого вдалося домогтися з моменту їх прийняття в 2015 році? Результат дворічної роботи представили в ООН члени Консультативної ради високого рівня і представники ООН. Автори звіту наполягають на тому, що міжнародне співтовариство повинне змінити підхід до соціально-економічного розвитку в «посткоронавірусну» епоху, особливо з огляду на нинішню невизначеність, пишуть Новости ООН.

Учасники зустрічі закликають приділяти більше уваги питанням навколишнього середовища, а також аналізують наслідки розвитку цифрових технологій. У складі Консультативної ради – 16 відомих вчених, громадських діячів і політиків з різних країн, включаючи нобелівського лауреата Джозефа Стігліца.

«У цьому році кількість людей, що проживають за межею бідності, може збільшитися на сто мільйонів чоловік, – зазначила у своєму виступі перший заступник Генсека ООН Аміна Мохаммед. – Глобальний рівень бідності виросте вперше з 1998 року. Ми повинні об'єднати зусилля, щоб відновити економіку і зробити її більш стійкою і інклюзивною».

За її словами, автори доповіді рекомендують зміцнити співпрацю в сфері оподаткування, забезпечити загальний доступ до цифрових технологій, налагодити належне управління природними ресурсами і змінити підхід до торгівлі сировинними товарами.

«Ці пропозиції перегукуються з ініціативами Генерального секретаря ООН, який закликає проявити глобальну солідарність при реалізації заходів реагування на соціально-економічні наслідки COVID-19», – зазначила Мохаммед. Вона нагадала також, що ніхто не може по-справжньому відчути себе в безпеці, поки в безпеці не буде все населення планети. «Ми всі" в одному човні", – підкреслила Аміна Мохаммед. – Жодна країна не зможе домогтися реального прогресу, якщо інші залишаться за бортом».

Представляючи дослідження, заступник Генсека ООН з економічних і соціальних питань Лю Чженьмінь, зазначив, що автори документа рекомендують спиратися на наукові дані при розробці стратегії розвитку економіки, вкладати кошти в інфраструктуру й освіту, а також боротися з економічною нерівністю, в тому числі вживати заходів для забезпечення регулярного зростання заробітної плати, особливо для низькооплачуваних службовців.

Президент Німецького інституту економічних досліджень (DIW) в Берліні Марсель Фратцер високо оцінив угоду, досягнуту напередодні країнами Європейського Союзу. За його словами, 26 держав не тільки домовилися разом відновлювати Європу і допомагати менш багатим членам ЄС, а й заклали основу для нового фіскального союзу, який дозволить, наприклад, приймати спільні рішення в сфері оподаткування.

Американський економіст Джозеф Стігліц зазначив, що деякі країни світу набагато краще за інших впоралися з пандемією і проаналізував, в чому криється причина їхнього успіху. На думку нобелівського лауреата, важливу роль зіграли довіра населення до уряду, соціальна солідарність і науковий підхід до вирішення проблем. «Ми завжди покладаємося на державу, коли ми потребуємо захисту, – підкреслив він. – Але, коли роль держави постійно принижується, в надзвичайній ситуації уряд виявляється неспроможним діяти».

Стігліц також поділився думками про майбутнє міжнародного співтовариства: на його думку, країни будуть прагнути розширювати місцеве виробництво, оскільки в умовах пандемії глобальна система поставок дала збої, поставивши держави в уразливе становище. Разом з тим він підкреслив: щоб відновити економіку необхідно зміцнювати міжнародне співробітництво.

AddThis Social Bookmark Button