УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

Міжнародне співтовариство має проявляти повагу до всіх народів і всього живого на планеті

Світ знаходиться в кризі; міжнародне співтовариство поки не може повернутися до стану, який раніше вважався «нормальним»; настав час конкретних і сміливих рішень, заснованих на принципах сталого розвитку. Такі основні тези виступу Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша на засіданні Політичного форуму з проблем сталого розвитку, пишуть Новости ООН.

 


«У нашій повсякденній роботі ми постійно вирішували безліч проблем: це неприпустимо високий рівень бідності, швидко погіршується кліматична ситуація на планеті, гендерна нерівність і величезні діри у фінансуванні соціальних програм, – сказав Генеральний секретар ООН. – Сьогодні ми зіткнулися з ще однією глобальною проблемою. Серйозність кризи, викликаної пандемією COVID-19, повинна бути зрозуміла всім».
Згідно з даними, які навів у ході свого виступу Антоніу Гутерріш, за час пандемії коронавірусом заразилися більше 12 мільйонів чоловік. 550 тисяч хворих померли. У другому кварталі поточного року було втрачено економічний потенціал, еквівалентний існуванню приблизно 400 мільйонів робочих місць. У світі спостерігається найрізкіше зниження доходів на душу населення з 1870 року. Від 70 до 100 мільйонів чоловік незабаром можуть опинитися в крайній убогості. До кінця року близько 265 мільйонів чоловік, швидше за все, зіткнуться з гострою нестачею продовольства – це вдвічі більше, ніж було до кризи.
«У той момент, коли нам відчайдушно потрібно зробити рішучий ривок вперед, COVID-19 може відкинути нас назад на роки і навіть десятиліття, а багатьом країнам доведеться мати справу з величезними фінансовими проблемами і економічним спадом.
Антоніу Гутерріш закликав ефективно використовувати Політичний форум, щоб в повній мірі проаналізувати наслідки кризи для міжнародної спільноти і приділити особливу увагу тим країнам, які вже зараз мають обмежені економічні ресурси.
Голова ЕКОСОР Мона Джул в своєму виступі на форумі була змушена визнати, що програма по досягненню Цілей сталого розвитку в існуючих умовах не може бути реалізована до 2030 як було заплановано. «Пандемія COVID-19 різко відкинула нас назад, – сказала вона. – Багато експертів заявляють про те, що нинішня криза може підштовхнути десятки мільйонів людей до крайньої убогості і голоду. Найбільшому ризику зараз піддаються найбідніші, соціально і економічно вразливі жителі планети. Щоб не допустити сповзання в убогість цілих регіонів, необхідно всіма силами зміцнювати глобальну співпрацю».
Голова Генеральної Асамблеї Тіджані Мухаммад-Банді закликав все міжнародне співтовариство об'єднатися, щоб подолати виниклі труднощі. «Якщо ми не будемо діяти спільно і проявляти повагу до всіх народів і всього живого на планеті, людство в умовах численних криз просто не виживе», – підкреслив він. У цьому контексті Голова Генасамблеї детально зупинився на необхідності дотримуватися прав людини, забезпечувати всіх людей соціальним захистом, а також вкладати кошти в освіту, охорону здоров'я і розвиток інфраструктурних проектів.
Прем'єр-міністр Фінляндії, яка виступила на форумі, в своїй промові висловила вдячність Генеральному секретарю ООН за його рішучість і послідовність «в останні неспокійні місяці».
«Генеральний секретар весь цей час залишався голосом розуму, спокою і ясності, – сказала Санна Марін. – Зараз, в рік 75-річчя ООН, Організація Об'єднаних Націй потребує подібного лідера, мабуть, більше, ніж будь-коли. Порядок денний на період до 2030 року, Паризька хартія по клімату і Конвенція про біологічне різноманіття повинні служити основними інструментами для забезпечення стійкого відновлення світової економіки».

AddThis Social Bookmark Button