УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

Європейські екологи виступили за скорочення використання пестицидів

Через масове використання пестицидів загальна кількість комах скорочується на 2,5% щороку, при цьому в Європі під загрозою повного зникнення опинилося 9% видів диких бджіл і 7% видів метеликів. Про це повідомляє Національна асоціація цукровиків України.

 

  

 

Екологи попереджають, що без термінових реформ в землеробстві комахи-запилювачі скоро зовсім зникнуть, а без них люди позбудуться і врожаю.
«Якщо ми продовжуватимемо використовувати пестициди в таких великих обсягах як зараз, то під загрозою опиняться цілі екосистеми. Фермери втратять комах-запилювачів, це позначиться на всій продовольчій системі», – зазначив Мюте Шімпф, член організації «Друзі Землі».
У своїй новій доповіді екологи Фонду імені Гайнріха Бьолля та члени організації «Друзі Землі» закликають ЄС в терміновому порядку переглянути питання використання пестицидів у сільському господарстві. А також виділити половину бюджетних коштів на підтримку екологічно безпечного землеробства, на захист комах-запилювачів.
Минулого місяця Єврокомісія також виступила за ряд реформ. Брюссель пропонує країнам-членам до 2030 року вдвічі скоротити використання хімічних речовин у виробництві продуктів харчування, а 25% сільськогосподарських угідь відвести під органічне землеробство.
Відзначимо, вітчизняні вчені вважають, що причинами загибелі бджіл в Україні є заборонені хімікати та легковажність пасічників.
Як відомо, бджоли визнані найважливішими істотами на Землі.

AddThis Social Bookmark Button