УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

Патологічна залежність від вугілля – головна перешкода в боротьбі зі зміною клімату

Приїхавши в Бангкок для участі в саміті Асоціації країн Південно-Східної Азії (АСЕАН), Генеральний секретар ООН нагадав, що зміна клімату залишається найбільшою загрозою для планети, і одна з її головних причин – патологічна залежність людства від вугілля.

 

 

 

Звертаючись до журналістів, Антоніу Гутерріш зазначив, що країни цього регіону більше, ніж інші постраждають від наслідків кліматичних змін. Пославшись на висновки вчених, він попередив, що, якщо ми не зможемо перемогти зміну клімату, в 2050 році, за прогнозами, під загрозою затоплення опиняться 300 мільйонів чоловік. Глава ООН закликав негайно зробити те, про що говорять вчені: до кінця століття утримати зростання температури на рівні на 1,5 градуса, що потребує 45-процентного скорочення викидів вуглецю в найближче десятиліття, а до 2050 року домогтися «вуглецевої нейтральності», тобто обсяги вироблених парникових газів не повинні перевищувати рівня, який може поглинатися, в першу чергу, лісами.
Гутерріш наголосив, що одна з головних перешкод для досягнення цих цілей – нездатність людства позбутися залежності від вугілля. «Ми повинні встановити ціну на вуглець, – продовжив він. – Необхідно припинити субсидувати викопне паливо і створювати нові електростанції на основі вугілля».
За твердженням глави ООН, країни Південно-Східної Азії повинні показати приклад іншим: встановити ціни на вуглець, скасувати субсидії на викопне паливо і припинити будівництво вугільних електростанцій. Тоді ми зможемо перемогти зміна клімату і «зберегти наші прекрасні міста, такі як Бангкок, які ми хочемо залишити людству у спадок», – підсумував Генеральний секретар.

AddThis Social Bookmark Button