УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

У ЮНЕП відзвітували про діяльність за 2018 рік

У 2018 році 127 країн обмежили використання одноразової продукції з пластика, 30 – ввели плату за пластикові пакети, а 27 – заборону на деякі шкідливі для навколишнього середовища матеріали. Про ці та інші успіхи в боротьбі із забрудненням повітря і океанів і скорочення викидів парникових газів розповідається в звіті Програми ООН з навколишнього середовища за минулий рік (ЮНЕП).

 

 

«2018 рік був непростим, – каже Джойс Мсуя, виконуюча обов'язки голови ЮНЕП, – але ми бачимо, як в світі зростає прагнення вести бізнес так, щоб вирішувати екологічні проблеми». За її словами, ООН відіграє вкрай важливу роль в цьому процесі. «Ми розповідаємо про найбільш вдалі заходи, спонукаємо до дії і служимо містком між урядами, громадянським суспільством і приватним сектором», – підкреслила Мсуя.
Свій звіт в ЮНЕП випустили напередодні засідання Асамблеї по навколишньому середовищу, яка відбудеться цього місяця. В ООН відзначають активізацію введення заходів щодо вирішення екологічних проблем. Індія, наприклад, взяла на себе зобов'язання повністю відмовитися від одноразової продукції з пластика до 2022 року, а заходи в рамках Дня довкілля дозволили достукатися до сотень мільйонів людей по всьому світу і розповісти їм про наслідки потрапляння пластикових відходів у води світового океану.
ЮНЕП у співпраці зі Всесвітньою організацією охорони здоров'я провели першу глобальну конференцію з питань забруднення повітря. Різні програми, розроблені експертами, допомагають країнам впоратися з цією проблемою, в тому числі за допомогою впровадження електромобілів і підвищення якості палива.
Щорічно в світі викидають 1,3 млрд тонн продуктів харчування. У ЮНЕП пропонують скоротити обсяги відходів за допомогою найпростіших заходів, наприклад, змінивши умови зберігання продуктів.
У доповіді наведено конкретні випадки, коли проект ЮНЕП дозволив країні поліпшити екологічні показники. Наприклад, в той час як, в ряді країн викидають третину продуктів харчування, а також вироби з пластику, паперу і металу, в Німеччині та Південній Кореї переробляється половина відходів, які завдяки сучасним технологіям знаходять друге життя.
У приморському курортному містечку Агаба в Йорданії готелі і ресторани щодня викидали до 150 тонн сміття. В рамках програми, яку підтримали ЮНЕП і Євросоюз, експерти провели аудит в найбільших з них. Прості заходи – такі як перегляд меню і умов зберігання продуктів, а також використання в кафетеріях тарілок меншого розміру допомогли скоротити обсяги відходів, які викидаються на чверть.
Екологічні методи обігріву та охолодження приміщень, заходи з охорони зникаючих видів тварин та біорізноманіття, захист озонового шару – в доповіді розповідається про широкий діапазон діяльності ЮНЕП, яка допомагає зберегти нашу планету. Організація отримує фінансування з різних джерел, включаючи регулярний бюджет ООН.

AddThis Social Bookmark Button