УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

Чеські екологи допоможуть українцям у боротьбі за чисте повітря

Чеська екологічна організація “Арніка” бере участь у дослідженнях рівня забруднення довкілля в Україні. Проект об’єднує людей, які прагнуть поліпшити стан навколишнього середовища. «Арніка» працює по всьому світу: в Європі, Азії, Індії та Африці.

 

 

Результати спільних досліджень чеських і українських екологів будуть доступні в жовтні. Про це розповіла в ефірі Радіо Прага координатор “Арніки” Катержина Крейчова. “Арніка” цього року працює в п’яти великих українських містах: Дніпрі, Кривому Розі, Запоріжжі, Харкові та Маріуполі, тобто ми зосередили свої дослідження в центральній і східній Україні. Спільно з нашою київською партнерською організацією «Екодія» ми збираємо і узагальнюємо дані з цих міст.

Всі вони є центрами важкої промисловості України, там є металургійні заводи, шахти з видобутку різних видів металів і вугілля і, що не менш важливо, теплові електростанції. Але, незважаючи на високий рівень забруднення, від якого страждають жителі цих міст, екологія поки не є в Україні широко обговорюваним питанням. Звичайно, в країні сьогодні дійсно багато серйозних проблем, на її сході йдуть військові дії. І все ж на екологію не можна дивитися крізь пальці, і ми хочемо допомогти вирішити цю проблему”, — зазначила вона Українські та чеські екологи вірять, що результати міжнародного дослідження зможуть вплинути на місцеву владу і змінити підхід держави до проблем екології, що в результаті змінить життя не тільки в Україні, але, можливо, і у всій Європі.

“Жителі міст, де ми проводили дослідження, дуже активні. Нас вразила рішучість, з якою вони готові захищати своє право дихати чистим повітрям: як безкомпромісно вони вели себе з «забруднювачами». Мені здається, чеським активістам є чому повчиться у українських. Так що ми їздимо на Україну не тільки щоб допомагати і вчити чомусь місцевих жителів, а й самі у них вчимося”, — додала Катержина.

 Ali Marpet Authentic Jersey
AddThis Social Bookmark Button