УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

Екологічна катастрофа в Україні - реальність, а не вигадка!

ГО «Рада з екологічної безпеки» в черговий раз закликає керівництво нашої країни, громадськість звернути належну увагу на наближення екологічної катастрофи в Донбасі. Настав той момент, коли замовчування нашим президентом, прем'єр- міністром і профільним міністерством про проблеми екології, які виникли в результаті бойових дій в Донбасі неможливо! 

 

 

 

 За словами фахівців, які сьогодні стурбовані екологічною ситуацією в країні, Донбас може стати причиною екологічної катастрофи не тільки для України, але і для багатьох сусідніх країн! У зоні ризику водні та земельні ресурси України, які також знаходяться в загальній системі вод нашої планети. Під час робочої поїздки нашої делегації по Європейським країнам і зокрема в головний офіс РЕЦ (місто Будапешт) в грудні 2015 року, ГО «Рада з екологічної безпеки» зверталася до наших Європейських партнерів про необхідність відкриття представництва в Україні Регіонального Екологічного центру Центральної та Східної Європи (РЕЦ), який дозволив би залучати інвестиції та міжнародних фахівців для вирішення виниклих екологічних проблем на території України, на що позитивно відреагувала приймаюча сторона. Але не дивлячись на досягнуті позитивні домовленості з керівництвом РЕЦ, Міністерство екології, в тому числі діючий міністр Семерак О.М., не робить необхідного сприяння і підтримки для вирішення даного питання.

На відміну від керівництва нашої країни, європейські політики розуміють всю серйозність насувається екологічної трагедії в Донбасі. «Екологічні загрози, що виникають в результаті конфлікту на сході України, не можна залишати без уваги, адже вони можуть вплинути на цивільне населення, яке живе і працює в цьому районі, а також на співробітників СММ ОБСЄ», - заявив голова СММ ОБСЄ Ертурул Апакан в ході засідання економічного і екологічного комітету ОБСЄ у Відні. Зокрема, він зазначив, що ці загрози представляють одночасний виклик для всіх стурбованих сторін, а також для всього регіону. Так само минулого тижня на катастрофу, що насувається, відреагував Арсен Аваков. Він підкреслив: "За прогнозами експертів, вже незабаром екологічна ситуація в регіоні може досягти «кордону неповернення» та стати серйозною загрозою для екології, як України, так і всіх сусідніх держав. Європа може отримати біля своїх кордонів "новий Чорнобиль". На сьогоднішній день є два відомих і дуже вагомих джерела можливого зараження вод радіоактивними та хімічними речовинами - шахта "Юнком" і ПАТ концерн «СТИРОЛ». Про перше джерело з радіоактивними відходами, яке сьогодні знаходиться під водою на шахті "Юнком", практично нічого не відомо, в зв'язку з засекреченими даними.

Друге джерело - ПАТ концерн «СТИРОЛ», хімічні відходи якого бойовики непідконтрольної території намагаються поховати в одній з неробочих затоплених шахт. «Страшно уявити, що вийде, якщо в воду потраплять радіоактивні і хімічні речовини! Якщо на ситуацію ніяк не вплине третя сторона, може трапиться страшне і вся територія України перетвориться в зону відчуження!

Оцінити масштаби проблеми та її можливі наслідки сьогодні вкрай складно, у зв'язку з низкою факторів, головним з яких є те, що територія Донецька непідконтрольна Україні. Але захисники природи вважають, що є ситуації, коли потрібно діяти негайно і радикально, враховуючи факт конфлікту, але діяти на благо природи, на благо ресурсів планети і світу!» - заявляє Сергій Орєхов. Оскільки доступ на окуповані території для аналізу і вирішення ситуації, що склалася неможливий на даний момент, то на територіях підконтрольної Україні їх необхідно вирішувати в терміновому порядку. Чого тільки вартий відстійник отруєних відходів Торецького фенольного заводу в контрольованому України селищі Новгородське (Донецька область) у Горлівки. 300 тисяч тонн отрутохімікатів можуть перетворити прилеглі райони в мляву пустиню в разі прориву захисної дамби.

При цьому на заводі визнають, що в результаті витоку хімікати по річці Кривий Торець потраплять в Сіверський Донець, звідти - в Дон і в Азовське море, що загрожує не тільки евакуацією десятків тисяч чоловік на місці, але і екологічною катастрофою в регіоні. Міністерство з питань окупованих територій внесло Фенольний завод в групу потенційного ризику аж до евакуації людей.

ГО «Рада з екологічної безпеки» впевнена, що захист інфраструктури має вкрай важливе значення для навколишнього середовища регіону і повинна бути спільною відповідальністю. «Саме природа є нашим головним ресурсом. Люди своїми безвідповідальними, корисливими рішеннями і вчинками вже завдали непоправної шкоди навколишньому середовищу, а й цей факт, на жаль, нікого не зупиняє! Ми на межі другого Чорнобиля, тільки цього разу в зоні відчуження виявиться вся країна і прилеглі регіони країн-сусідів. Нам нікуди буде подітися! Таким ставленням ми знищимо не тільки своє майбутнє, а й майбутнє багатьох поколінь! На жаль, це все не вигадка і не сценарій для фільму-катастрофи - це сьогоднішні реалії України!»- акцентує Голова ГО «Рада з екологічної безпеки», Голова Української партії «Зелена планета» - Сергій Орєхов.

 Brandon Williams Womens Jersey
AddThis Social Bookmark Button