УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) запускає в Україні проект по боротьбі з деградацією грунтів

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) запускає в Україні проект по боротьбі з деградацією грунтів, мета якого - досягнення нульового рівня деградації земель. "Новий проект FAO повинен допомогти Україні досягти балансу між процесами деградації землі та її природним і штучним відновленням.

 

 

Передбачено три роки для вдосконалення законодавчої та інституційної структури та практичної реалізації методів інтегрованого управління природними ресурсами. Крім того, проект буде працювати над впровадженням стандартів в питаннях посадки лінійного типу захисних лісосмуг на основі характеристик грунтів і природних зон, а також над поширенням кліматооріентірованного сільського госп йства як загального підходу для ведення агровиробничої діяльності ", - йдеться в повідомленні.

Один з компонентів проекту зосереджений на відновленні стійкості виробничих грунтів, який буде реалізований з використанням демонстраційної площі 7 500 га.

Демонстраційні заходи заплановані в Київській, Харківській і Миколаївській областях - територіях, які представляють різні природні і кліматичні зони.

Учасниками демонстраційних заходів будуть Український науково-дослідний інститут прогнозування та випробування техніки і технологій сільськогосподарського виробництва ім.Л.Погорелого, ТОВ "Агродженерейшн" і окремі територіальні громади. Проект також передбачає розширення дослідницьких територій в інших регіонах України.

"Збереження і захист ріллі від деградації і опустелювання - національний пріоритет в Україні і необхідна умова для забезпечення стабільного розвитку сільськогосподарських земель і зменшення бідності в сільській місцевості. Відомо, що площа деградованих земель зросла з 70 000 до 100 000 га в рік протягом останнього десятиліття . Тому поточний проект буде підтримувати впровадження інноваційного моніторингу, інтенсивну реалізацію кліматооріентірованного сільського господарства, тісно співпрацювати з агровиробниками, проводити обу чення та інші інформаційні кампанії з питань відновлення деградованих ландшафтів ", - зазначив координатор програм розвитку FAO Михайло Малков.

Також повідомляється, що FAO виступатиме фінансовим механізмом для роботи Національної координаційної ради і технічним виконавцем проекту, який фінансується ГЕФ - "Інтегроване управління природними ресурсами в деградованих землях лісостепу і степових зон України".

Завершення проекту заплановано на кінець 2021 року.

 Lac Edwards Jersey
AddThis Social Bookmark Button