УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

Гігантську мережу заводів по створенню дощових хмар побудують в Китаї

Вчені Китаю адаптували військову технологію управління погодою для потреб свого сільського господарства. Розростається країна відчуває постійний брак водних ресурсів, тому було вирішено збудувати на Тибетському плато комплекси по створенню дощових хмар. По суті, це термоаераціонние заводи, в яких сотні печей в прямому сенсі коптять небо.

 

 

Принцип простий - в печах горить невелика кількість палива і спеціальні хімічні реагенти, які після згоряння утворюють багато йодистого срібла. З гарячим повітрям і димом воно піднімається, досягає хмар, де запускає реакцію конденсації водяної пари. Точнісінько за аналогією з тим, як розганяють хмари перед парадами, змушуючи ті проливатися дощем до того, як вони прибудуть в потрібний район.

Відмінність китайського проекту - в масштабах. Планується постійно викликати дощі, щоб ті мали витоки таких річок, як Жовта, Меконг, Янцзи та інших найбільших водних артерій регіону. А якщо хмари доберуться до самих посівних територій, теж дуже добре. Передбачається, що система виклику дощу зможе принести опади на площу в 1,6 млн. Кв. км - це як три Іспанії!

Автори технології з захопленням називають її «чарівної», адже варто запустити піч і через лічені хвилини починає йти дощ. І тактовно мовчать, як таке втручання людини вплине на природний круговорот води в природі. Адже якщо десь її стане більше, то в іншому місці менше, чи не так?

 Jussi Jokinen Womens Jersey
AddThis Social Bookmark Button