УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

Вчені: 50% видів тварин і рослин вимруть через глобальне потепління

Глобальне потепління є однією з основних причин втрати біорізноманіття та загрожує вимиранням багатьох видів флори і фауни - перш за все рослин, оскільки вони не здатні до швидкої адаптації. До таких висновків прийшли британські та австралійські вчені, які взяли участь в дослідженнях за підтримки Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП).

 

"Стрімкі темпи зміни клімату разом з демографічним бумом минулого століття, втратою ареалів проживання, хімічним та іншим забрудненням призводять до екологічної розбалансованості", - цитує Центр новин ООН експерта ЮНЕП Нікласа Хагельберга.

Як наголошується в доповіді ЮНЕП, вже сьогодні темпи зникнення різноманітних видів флори і фауни в кілька тисяч разів вище, ніж при природних процесах вимирання.

"Підвищення температури повітря на 4,5 градуса за Цельсієм загрожує вимиранням майже 50% видів тварин і рослин", - відзначають експерти.

У Паризькый угоді держави пообіцяли утримати підвищення глобальної температури на рівні двох градусів. Але навіть при досягненні поставленої мети ризик втрати біорізноманіття зменшується тільки наполовину, підкреслюють вчені.
"Однак найважливіше, що ми можемо зробити сьогодні - не допускати стрімкого підвищення температури повітря. Досягти цього можна шляхом скорочення викидів парникових газів в атмосферу. Простіше кажучи, необхідно перестати спалювати викопне паливо", - йдеться у висновках нового дослідження під егідою ООН.

 Tim McCarver Womens Jersey
AddThis Social Bookmark Button