УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

"На жаль, рішення немає": еколог попередила Донбас про прийдешню катастрофу

Затоплення шахти "Юнком" в Єнакієвому, де в 1979 році проводилися ядерні випробування, може завдати катастрофічний шкоди цілого регіону і акваторії Азовського моря. Про це в ефірі ObozTV заявила еколог, координатор прісноводного напрямки Ольга Денищик. 

 

 

"Я б ставила питання ширше. Згідно з останніми дослідженнями, на Донбасі зараз існує 35 шахт, які не функціонують і яким загрожує підтоплення, коли просто відключаю насоси, і рівень води піднімається. Тому ситуація з шахтою" Юний комунар ", на якій були ядерні випробування в 1979 році, вона не є поодиноким випадком. Всього шахт, де зберігаються радіоактивні відходи, за даними міжнародних організацій, на Донбасі знаходиться чотири ", - розповіла еколог.

За її словами, в результаті ці радіоактивні речовини потраплять в Азовське море.

"Піднімаються шахтні води, там можуть бути радіонукліди. Однозначно, це вода, яка насичена залізом, хлором, солями, іншими важкими металами. Коли ця вода піднімається вище, вона потрапляє в горизонти, з яких вода використовується для пиття, для зрошення. Потім воно потрапляє в найближчу річку - це басейн річки Сіверський Донець, потім Дон і потім все це спуститься в Азовське море ", - зазначила вона.

При цьому Денищик додала, що масштаби катастрофи будуть залежати від того, які води пролягають поруч і який обсяг підземних вод.

"Розумієте, одного кілограма шкідливої речовини вистачить, щоб забруднити підземні води для невеликої держави на сотні років. На жаль, поки рішення немає. Те, що постраждає Азовське море і жителі, які там живуть - це однозначно", - уклала вона.

 Maurkice Pouncey Authentic Jersey
AddThis Social Bookmark Button