УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

Степовий Крим поступово перетворюється на пустелю

Через 10-15 років кримські степи ризикують перетворитися на пустелю. Про це в інтерв'ю "Громадському радіо" розповів колишній директор Нікітського ботанічного саду в Криму, доктор технічних наук, професор, академік Української академії аграрних наук Валерій Єжов.

 

 

 - У Криму зараз активно пропагують, що вони беруть воду з-під землі - бурять свердловини. Але це скінчиться тим, що вся грунт буде засолена і все перетвориться в солончаки. З тієї простої причини, що вода, яка видобувається з глибин, тягне за собою мінеральні солі. І ми на поверхні побачимо сіль. Це згубно для рослин, вони не будуть там рости. Потім треба проводити меліорацію, тобто промивати водою багато разів цю землю для того, щоб її знову можна було використовувати, - пояснив він.

Фактично, за його словами, через 10-15 років кримські землі повернутися до того стану, в якому вони перебували до 1954 року, коли півострів приєднали до України.
- Адже в 1954-му році, коли відбулася ця приєднання Криму, там ніякої політичної складової не було, то найбільший питання - степ була гола і безлюдна. Приєднання відразу ж і передбачало, що туди прийде дніпровська вода. І була програма зробити Крим островом садів і виноградників. І вона непогано реалізовувалося, - сказав він.
Валерій Єжов також додав, що сади Криму поступово вмирають, а виноградарство знаходиться в пригніченому стані.

 Terrell McClain Authentic Jersey
AddThis Social Bookmark Button