УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

Генсек ООН: зміна клімату є безпрецедентною загрозою людству

Проблема зміни клімату поглиблюється та залишається безпрецедентною загрозою для мирного існування та процвітання людства. Про це заявив генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш під час свого виступу на засіданні Генеральної Асамблеї у березні. За словами адміністративного голови всесвітньої організації, факт глобального потепління науково доведено та не підлягає сумніву.

 


«Зміни клімату – це безпрецедентна та зростаюча загроза для миру та процвітання, а також для реалізації цілей стійкого розвитку», – сказав Ґутерреш. За його словами, концентрація вуглекислого газу в атмосфері продовжує зростати та вже перевищила критичну відмітку в 400 мільйонних часток (0,04%). Як нагадав генсек ООН, у 2016 році було встановлено черговий рекорд середньої температури, а останнє десятиліття стало найспекотнішим за всю історію. «Маса льоду у світовому океані знаходиться на критично низькому рівні, а рівень води – на максимально високому», – додав він.
За його словами, той факт, що планета змінюється, не підлягає жодним сумнівам.
«Людська діяльність викликає небезпечне глобальне потепління. Тепер це вже не просто чиясь думка. Вчені всього світу б'ють на сполох вже багато років, – зазначив Ґутерреш. – Ми маємо справу з науково доведеними фактами, а не з політичними гаслами, і ці факти очевидні: зміна клімату – це пряма небезпека, а також фактор, що поглиблює інші ризики».
Пояснюючи свою позицію, генеральний секретар ООН вказував на те, що зміни клімату вже викликають численні посухи, котрі ставлять під загрозу продовольчу безпеку жителів цілих регіонів, а також призводять до серйозних економічних проблем, а зростання рівня моря загрожує цілим містам від Майамі до Мумбаї. Крім того, третина населення планети проживає у країнах, у яких спостерігається нестача води. Скорочення її запасів може спровокувати виникнення конфліктів.
Рішення ? відновлювані джерела енергії
При цьому адміністративний голова ООН наголосив на своїй впевненості у тому, що зусилля, спрямовані на боротьбу з глобальним потеплінням, що передбачають у тому числі відмову від вуглеводневого палива, не нашкодять економічному розвитку країн. За словами Ґутерреша, перехід на відновлювані джерела енергії відкриває величезні можливості, а державний та приватний сектори вже почали це розуміти.
Генсек навів дані, відповідно до яких галузь сонячної енергетики у 2016 році зросла на 50% завдяки успіху компаній у Китаї та США, а більша половина нових електростанцій у світі працює на відновлюваних джерелах.
«В Європі цей показник перевищує 90%. У Сполучених Штатах та Китаї компанії, які працюють у сфері відновлюваної енергетики, обігнали нафтогазову галузь у створенні нових робочих місць. Загалом у цій галузі вже зайнято 8 мільйонів людей», – повідомив Ґутерреш, перерахувавши останні великі угоди з будівництва сонячних, вітряних та геотермальних електростанцій у Саудівській Аравії та Індонезії.
«Тенденція очевидна. Світ рухається у напрямку зеленої економіки. Уряди та бізнес дедалі більше розуміють, що навколишнє середовище не можна принести у жертву розвитку економіки», – наголосив він.
На засіданні Генасамблеї взяли участь міністри, керівники профільних відомств та дипломати від більше як 100 країн. Учасники зустрічі підкреслили необхідність реалізації Паризької угоди з клімату, що набрала чинності 4 листопада минулого року, а також скоординованих дій з боротьби із глобальним потеплінням.

 Joe Looney Womens Jersey
AddThis Social Bookmark Button