УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

Південна Африка офіційно взялася за винищення носорогів

Конституційний суд ПАР поставив крапку у тривалому судовому процесі щодо законності продажу ріг носорогів. Віднині цю діяльність дозволено вести офіційно. А це загрожує тваринам повним знищенням.

 


За останньою інформацією, на планеті залишилося не більше 29 500 особин носорогів, при цьому 70% тварин мешкає саме у Південній Африці. У 2007 році тут було вбито 13 носорогів. Але навіть така невелика кількість тварин змусила Державний департамент із питань захисту природи ввести мораторій на торгівлю рогами носорогів. Однак, мораторій не досяг своєї мети: за минуле десятиліття обсяги браконьєрства виросли у багато разів. Так, у 2016 році було вбито 1 054 носорогів.
Власники ферм з розведення носорогів звернулися до суду, переконуючи, що такий мораторій є незаконний. Після багатьох років тяганини, питання винесли на розгляд Конституційного суду ПАР. І ось, нещодавно суд ухвалив рішення на користь торговців. Тепер можна купувати чи продавати роги за наявності ліцензії. Екологи впевнені, що у браконьєрів та контрабандистів не виникне проблем із отриманням дозволів. Навіть іноземцям законом дозволено вивозити до двох ріг, якщо ті було придбано офіційно.
У ПАР мешкають білі та чорні носороги. На внутрішньому ринку країни немає попиту на органи носорогів: замовлення йдуть із В'єтнаму та Китаю, де їх застосовують у нетрадиційній медицині. У залежності від виду та віку особини, ріг може досягати ваги від 1,5 до 4 кг, а вартість 1 кг - 45 000 - 60 000 доларів США. Захисники тварин не мають жодного сумніву, що з виходом браконьєрів із тіні, обсяги торгівлі лише зростуть, що у результаті спричинить поступове винищення цих рідкісних тварин.
Сьогодні існує практика нападати на носорогів навіть у європейських зоопарках.

 D.J. Hayden Jersey
AddThis Social Bookmark Button