УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ УКРАЇНА - ЦЕ ЧИСТА ДЖЕРЕЛЬНА ВОДА, БЕЗКРАЇ ЛАНИ, ЗЕЛЕНІ ЛІСИ ВСЕ ЦЕ ПОТРЕБУЄ НАШОГО ЗАХИСТУ ВЖЕ СЬОГОДНІ - СЕРГІЙ ОРЄХОВ

Гаряча лінія

Відправити в FacebookВідправити в Twitter

Багатоквартирний енергетично незалежний будинок

Багатоквартирний енергетично незалежний будинок заввишки три поверхи було зведено в комуні Брюттен кантону Цюрих швейцарською компанією Umwelt Arena. Будівля розрахована на комфортне проживання в окремих квартирах дев’яти сімей.

 

Будинок не підключено до енергомереж та газопостачання – йому не потрібні зовнішні джерела енергії, адже конструкція сама забезпечує себе теплом та електроенергією.

 

Розробкою проекту займалися архітектори зі студії Ren? Schmid Architekten. Результат їхньої роботи повністю відповідає швейцарському стандарту енергоефективної будівлі Minergie. Весь будинок утеплено – від даху до стін та вікон. У ньому комфортно знаходитися будь-якої пори року та й зовні він виглядає досить привабливо.

Під час проектування та будівництва еко-будинку було застосовано екологічні принципи збору, накопичення та дбайливого використання енергії. Головним джерелом електроенергії є сонце, енергію якого збирають батареї на даху та фасаді. Вони дещо відрізняються одна від одної: на даху встановлено монокристалічні батареї, а стіни вкрито тонкоплівковими фотоелектричними модулями. Останні є менш ефективними, проте вони схожі на звичайні будівельні матеріали та не відблискують. Загальна потужність системи складає 125,6 кВт.

Надлишок електроенергії, що генерується влітку, відправляється на зберігання у вигляді водню – він добувається шляхом електролізу та закачується у величезні підземні балони у дворі будинку. Інші цікаві частини будинку також розташовані під землею і перехожому помітні ще менше, ніж сонячні батареї на стінах.

Теплом будівлю забезпечує геотермальний тепловий насос Hoval Thermalia H19 з двома зондами, які проникають на глибину 338 метрів. Це стандартне рішення, що застосовується в тисячах інших будівель у Швейцарії. У випадку з еко-будинком під час проектування та встановлення насосу пріоритетом була максимальна ефективність та мінімальні тепловтрати. Потужність насосу складає 28 кВ. Ця система також постачає гарячу воду, що підігрівається окремо проточним способом.

Тільки одна година роботи сонячних батарей забезпечує весь будинок електроенергією на цілу добу.

Взимку, коли через погодні умови батареї є менш ефективними, до роботи стають спочатку акумулятори, а згодом – водень, накопичений під час літнього періоду. Невеликий паливний елемент виробляє електроенергію, запасів якої вистачає на місяць.

У будинку сім чотирикімнатних квартир, одна трикімнатна та одна двокімнатна, вони повністю відремонтовані. Незважаючи на достатню кількість електроенергії, в кожній квартирі встановлена побутова техніка класу енергоефективності А+++ та діодне освітлення. Як результат, квартири в середньому споживають 2200 кВт*год у рік, і саме ця цифра є лімітом.

У кожній квартирі встановлено спеціальній планшет, за допомогою якого мешканці можуть спостерігати за своєю енергоефективністю. У випадку, якщо вони витрачають менше енергії, їм повертають гроші.

Вартість оренди 4-кімнатної квартири складає 2 500 швейцарських франків, але оплачувати комунальні послуги не потрібно. Сімей, що заселилися в будинок, обирали з величезного списку бажаючих – близько сотні претендентів.

 Tarell Basham Jersey
AddThis Social Bookmark Button